Anjel Ibarluzea elgoibartarrak irabazi du Gipuzkoako 50. hiru txirlo bola txapelketa

Erabiltzailearen aurpegia

Elgetako bolatokian jokatu zen zapatuan txapelketako 9. eta azken botaldia. Bertan 65 bolarik parte hartu zuten, botaldia 13 urteko Beñat Villar Bergararrak irabazi zuen eta txapela Anjel Ibarluzea San Migel taldeko bolariak eraman zuen. Soraluzetaarrei dagokienez,
Jose Antonio Nuñez hirugarren gelditu zen Elgetako botaldian 6 txirlorekin eta sailkapen orokorrean seigarren 33 txirlorekin; bera da lehenengo plaentxiatarra sailkapenean.

Hain zuzen ere, Bittor Nuñezek 5 txirlo jo zituen Elgetan, eta 29 txirlo guztira.  Eta Jose Luis Larreategik 2 txirlo jo zituen Elgetan eta 10. gelditu da orokorrean 30 txirlorekin.

ELGETAKO BOTALDIA

1. BEÑAT VILLAR  (SAN JOXEPE).........................7
2. BITTOR ASTIGARRAGA (ASOLA BERRI)...........7
3. JOSE ANTONIO NUÑEZ (SAN ANDRES)...........6
4. JOSEAN BLANCO (ASOLA BERRI)....................6
5. KEPA URRA (UDALA)....................................6 
6. IKER AGIRRE (SAN JOXEPE)..........................6
BITTOR NUÑEZ (SAN ANDRES) ........................5
JOSE LUIS LARREATEGI (SAN ANDRES)............2

SAILKAPEN OROKORRA

1. ANJEL IBARLUZEA (SAN MIGEL) ...................44
2. GANIX RODRIGUEZ ( ASOLA BERRI).............41
3. BITTOR ASTIGARRAGA (ASOLA BERRI).........38
4. SANTOS MUÑOZ (FLOREAGA) ......................36
5. IKER ARIZMENDIARRIETA ( ELGETA).............36
6. JOSE ANTONIO NUÑEZ (SAN ANDRES).........33
7. JABIER OSORO (SAN MIGEL).......................32
8. XABIER LOIOLA (SAN MIGEL).......................31
10. JOSE LUIS LARREATEGI ..........................30
BITTOR NUÑEZ ............................................29


EMAKUMEAK

1. CARMEN CORDERO (GARMENDIPE).............23
2. OLATZ ARANO (SAN JOXEPE).....................17
3. AITZIBER OLAIZOLA (SAN JOXEPE)............15

TALDEKA

1. ASOLA BERRI  A..........165
2. SAN MIGEL   A.............156
3. LASTUR   A.................124
4. SAN ANDRES  ..............104
5. SAN JOXEPE..................95