Santiago-Santa Ana jaietako egitaraua

Santiago-Santa Ana jaiak uztailaren 24an hasiko dira eta hilaren 27ra arte egongo da zer eginik herrian. (Argazkia: jaietako kartela)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
EGITARAUA:
 
 
UZTAILAK 24, BARIXAKUA
 
13:00etan TXOSNEN IREKIERA Zubi Nagusian
13:30etan Bertsolariek eta trikitilariek lagundutako POTEOA
14:30etan Gazteen HERRI BAZKARIA, Zubi Nagusian
15:00etan KARTA TXAPELKETA jubilatuen etxean
17:00etan Lunch-a eta dantzaldia CUBACANAN taldearekin, jubilatuen etxean
17:30etan  Martxa erraldoia Osintxura, TXARANGAREKIN eta MARRAZ maskotarekin
20:00etan Galtzagorriak txarangaren KALEJIRA
20:15etan TXUPINAZOA udaletxeko balkoitik, jaiei hasiera emanez
20:15etan BURUHAUNDIAK, Galtzagorriak txarangaren laguntzarekin
20:30etan Futbito txapelketako FINALA, Arane kiroldegian
20:30etan TXISTORRA eta SAGARDOA, Kontzejupean
23:00etan ZEZENSUZKOA, Plaza Zaharrean
23:00etan Asier eta Iñakiren omenezko pilota txapelketako FINALAK, Arane kiroldegian
23:30etan Junzaitxe Txera eta The Bond Scott Band taldeen KONTZERTUA, Plaza Zaharrean
02:00etan ERROMERIA Garraxi taldearekin, Zubi Nagusian
03:30etan AULKI-JOLASA, Zubi Nagusian
 
 
 
UZTAILAK 25, ZAPATUA
 
09:00etan Lizarrako Gaiteroen KALEJIRA
11:00etan SALDA eta TXORIZOA, Allegro elkarteak eskainita, Plaza Zaharrean
11:00etan HAUR PARKEA, Plaza Zaharrean
12:00etan Osintxuko dantza taldearen ERAKUSTALDIA, Zubi Nagusian
13:00etan PAELLA ERRALDOIA, Plaza Barrixan
14:30etan HERRI BAZKARIA, Kalebarrenen
17:00etan MUS eta TUTE txapelketa, Plaza Zaharrean
17:00etan POTXIN eta PATXIN pailazoak, Plaza Zaharrean
17:30etan Afizionatu eta promesa mailako PILOTA PARTIDUAK, Arane kiroldegian
19:00etan FUTBOLIN TXAPELKETA DBHko ikasleentzat, Plaza Barrixan
20:00etan MARIATXIAK, Plaza Zaharrean
23:00etan DANBORRADA
23:30etan  Turboshit eta Manba Beat taldeen KONTZERTUA, Zubi Nagusian
01:00etan DANTZALDIA Plaza Zaharrean, AZTECA orkestrarekin
04:00etan ZAKU-LASTERKETA, Zubi Nagusian
 
 
 
UZTAILAK 26, DOMEKA
 
07:00etan TXOKOLATADA, udaletxeko arkupeetan
07:30etan ZEZENAK, Gaiteroak alaiturik
11:00etan SALDA eta TXORIZOA Arrano Elkarteak eskainita, Plaza Zaharrean
11:45etan Herri mailako BAKAILAO LEHIAKETA, Plaza Zaharrean
12:00etan DANTZA-SOLTE TXAPELKETA 14 urtetik gorakoentzat, Plaza Zaharrean
13:00etan APAR FESTA haur eta gaztetxoentzat, Plaza Barrixan
13:30etan KALE ANIMAZIOA, La Rue taldearekin
19:00etan ZEZENAK, Lizarrako Gaiteroak alaiturik
20:30etan TXISTORRA eta SAGARDOA, Kontzejupean
21:00etan FUTBOLINAK, Plaza Barrixan
23:00etan Dantzaldia, IMUNTZO eta BELOKI taldearekin, Plaza Zaharrean
23:00etan Sakakeitan eta Skati taldeen KONTZERTUA, Zubi Nagusian
03:30etan AULKI JOLASA, Zubi Nagusian
 
 
 
UZTAILAK 27, ASTELEHENA
 
11:00etan SALDA eta TXORIZOA, Mahastia Elkarteak eskainita, Plaza Zaharrean
12:00etan HERRI KIROLAK haur eta gaztetxoentzako, Plaza Zaharrean
12:00etan TOKA TXAPELKETA 15 urtetik gorakoentzat, Plaza Barrixan
13:00etan KALE ANIMAZIOA, Ku-Klux txarangarekin
18:00etan HAURREN DANBORRADA
20:00etan GAU INTERNAZIONALISTA, Zubi Nagusian
20:30etan FUTBOLINAK, Plaza Zaharrean
20:30etan Txistorra eta Sagardoa, KONTZEJUPEAN
20:30etan DANTZALDIA Plaza Zaharrean, TRIKITAKE taldearekin
23:15etan Frida Pipol taldearen KONTZERTUA, Zubi Nagusian
03:30etan UR-JOLASAK eta AULKI-JOLASA, Zubi Nagusian